Voditi računa da se biljka ne zaliva prekomerno jer može doći do truljenja korena. Najbolje je ostaviti supstrat da se dobro prosuši između dva zalivanja. Učestalost zalivanja zavisi od veličine saksije i uslova sredine, najčešće je to na 10-15 dana.
Jedna je od zahvalnijih biljaka po pitanju osvetljenosti prostora u kojem se gaji. Postoji veliki broj vrsta i različita je njihova potreba za svetlošću, tako npr. varijeteti sa intenzivnije obojenim listovima traže više svetlosti, dok oni sa tamnijim veoma dobro mogu da rastu i uslovima zasenčenosti.
Jedna od omiljenih sobnih biljaka koja može imati listove različitih boja. Postoji mnogo varijeteta koji se međusobno razlikuju po obliku i boji listova. Jedna je od malobrojnih sobnih vrsta koja može vrlo dobro da se ravija u zatamnjenijim prostorijama. Takođe je veoma tolerantna na suvlje uslove pa je stoga vrlo često korišćena u ozelenjavanju poslovnih prostora i kancelarija. Tropska je vrsta i veoma dobro podnosi više temeprature i vlažnost u vazduhu. Što se tiče zalivanja, ne voli previše vlage u supstratu i potrebno je voditi računa da se ne prezaliva. Previše vlažan i natopljen supstrat može dovesti do truljenja korena i propadanja biljke. Najbolje je sačekati da se površinski sloj zemlje dobro osuši između dva zalivanja. Sama učestalost zavisi od veličine saksije i uslova u kojima se gaji. Tako npr. manje saksije se zalivaju češće, na 7-10 dana dok one veće znatno ređe, na 15-20 dana. Voli vlažnost vazduha pa se preporučuje orošavanje listova u letnjim mesecima. Takođe treba brisati prašinu sa listova i čuvati je od pozicija koje su izložene promaji. Prihranjivanje je preporučljivo u vegetacionom periodu. Supstrat u kom se gaji treba da bude rastresit i dobro ocedit a saksija treba da ima otvor i postavljen drenažni sloj. Presađivanje se preporučuje na svake dve do tri godine u saksiju za broj do dva veću.